top of page

 Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Zwykła

11 lutego 2024

 

1. Przeżywamy VI niedzielę zwykłą, a zarazem Światowy Dzień Chorego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich chorych, którzy dźwigają swój krzyż choroby i cierpienia. 


2. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace inwestycyjne. Za każdą ofiarę składam wszystkim: Bóg zapłać!


3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają czas ferii zimowych. 


4. W tym tygodniu Msze św. w kościele parafialnym: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00. W sobotę nie będzie Mszy św. popołudniowej w kaplicy. 


5. Natomiast w środę będziemy przeżywali Środę Popielcową, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Msze św. z posypaniem głów popiołem: w kościele parafialnym: o godz. 7.00, 10.00 i 17.00; w kaplicy: o godz. 15.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki, w tym jeden do syta) – od 18 roku życia do 60; oraz abstynencja od pokarmów mięsnych – od 14 roku do końca życia. Składa w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne. 


6. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w każdy piątek w kościele parafialnym o godz. 17.00 i 19.00 /prowadzona przez młodzież/; w kaplicy o godz. 15.00. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.00.  

 

Od 18 lutego poza parafią będą odprawiane Msze św. Gregoriańskie za:
śp. Helenę Weron; 
śp. Emilię Kozień – 2; 
śp. Mariolę Pawłowską – 3.
    oraz intencje za: 
śp.  Wacława Klimka; 
śp. Teresę Liana; 
śp. Jacka Dobka; 
śp. Antoniego Maciora.

 

PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEGO WAWRZYŃCA - DIAKONA I MĘCZENNIKA W ZAGÓRZANACH

bottom of page