top of page

Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła
10 września 2023

1. Przeżywamy dzisiaj XXIII niedziele zwykłą. Dzisiaj w Markowej na Podkarpaciu beatyfikacja rodziny Ulmów.


2. Pomału dobiegają do końca prace związane z wymianą dachu na kościele parafialnym. Koszt wykonanych prac przedstawia się następująco:
- za pracę cieśli zostało wypłacone: 145.400 zł /wszystko wyrównane/;
- za pracę blacharzy: 284.00 zł /do zapłaty będzie jeszcze około 60.000 zł/;
- deski na dach, gwoździe miedziane, cyna, drut miedziany: 40.000 zł /wyrównane/;
Zakupione w 2019 r. 4.500 kg miedzi okazało się za mało. Bardzo dużo blachy weszło w wykończenia wieży, w ozdobniki, rynny, itp. Zostało zamówione dodatkowo ponad 2 tony miedzi, z czego zostało za materiał zapłacone 67.650 zł. Do zapłaty zostało jeszcze około 62. 000 zł. Po zakończonych pracach z dachem /o ile pozwolą na to środki/ będziemy chcieli zrobić jeszcze w tym roku elewację na frontonie kościoła, aby nie trzeba było drugi raz stawiać rusztowania. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję p. Zbigniewowi Koniecznemu za gratisowe ofiarowanie rusztowania na czas wykonywanych prac. 


3. Dalszym etapem prac będzie: wymiana okien, odnowienie dalszej części elewacji kościoła, a także odnowienie dzwonnicy i skarbca. Jak się uda, to w przyszłym roku planowane jest także wyczyszczenie i pomalowanie dachu na kaplicy. 


4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za każdą ofiarę, troskę i zainteresowanie; 
za każde dobre słowo, wsparcie i pomoc. Jest to nasze wspólne dzieło, które pozostanie na kolejne pokolenia. Składka z najbliższej /3 niedzieli i kolejnej/ będzie przeznaczona na /przynajmniej po części/ wypłacenie zaległości. Dziękuję za te ofiary na tacę, konto i ofiary od indywidualnych ofiarodawców. Niech MB Pocieszenia i św. Wawrzyniec wypraszają Bożą opiekę. 


5. Myślę, że efekt wykonanych prac jest naprawdę bardzo zadawalający i cieszy, że tyle udało się już zrobić w tak krótkim czasie /chociaż przed nami jeszcze całkiem sporo do zrobienia/. 


6. We wtorek na godz. 18.00 zapraszam do kościoła parafialnego dzieci z klasy III wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne przed uroczystością I spowiedzi i Komunii św. 


7. W środę na godzinę 18.00 zapraszamy do kaplicy na Msze św. i kolejne nabożeństwo fatimskie. Nie będzie w tym dniu Mszy św. popołudniowej w kościele parafialnym. 


8. W czwartek będziemy obchodzili święto – Podwyższenia Krzyża św. Na godz. 18.00 zapraszam młodzież z klasy VII i VIII wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. 
 

9. W sobotę na spotkania zapraszamy: na godz. 10.00 LSO, a na godz. 11.00 DSM.


10.  W tym roku mija 10 lat od ostatnich misji parafialnych. Dlatego od 8 do 15 października będziemy przeżywali w naszej wspólnocie czas misji świętych. Bardzo proszę o modlitwę w tej intencji. Od dzisiaj po każdej Mszy św. – aż do rozpoczęcia misji – będziemy odmawiać specjalną modlitwę przygotowaną przez księdza misjonarza – o. Zenona Burdaka. 
 

PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEGO WAWRZYŃCA - DIAKONA I MĘCZENNIKA W ZAGÓRZANACH

bottom of page